Järjestäjäseurat: Olavin Rasti, Enonkosken Urheilijat ja Sulkavan Urheilijat
Tiedot ja tulokset: www.olavinrasti.net
Lähdöt: 17.00 - 18.30, maali sulkeutuu 20.30, karttamaksu 6 euroa
Radat: A 5-7 km, B 3-5 km ja helppo C 1,5-2,5 km
   
Lisätietoja: Risto Höglund (ORa), 0400-921069, risto.hoglund(a)upm.com
  Olli-Matti Asikainen (EnU), 040-5308387, olli.asikainen(a)bluecrossmm.com
 

Ilpo Pakarinen (SU), 0400-183514, ilpo.pakarinen(a)metsa.fi

   

 

Savonlinnan seudun kuntosuunnistus Rastilippu-palvelussa

Olavinrasti suunnistus

nro

aika

paikka

opastus

seura

järjestäjät

tulokset

kartat

1

ti 16.4

Talvisalo-sprintti

Talvisalon koulu

ORa

J Myllys

tulokset

A, C

2

ti 23.4

Olavinlinna-sprintti

Riihisaari

ORa

A Turkki

 

tulokset

A, C

3

ti 30.4

Savonniemi-sprintti

Uimahalli

ORa

I ja V Hämäläinen

 

 tulokset

A, C

4 ti 7.5 Pihlajaniemi Pihlajaniemen koulun parkkipaikka ORa Pyykönen

tulokset

A, B, C

5 to 9.5. Enonkoski, Laasala Juvola- Enonkoski kk tieltä EnU EnU

tulokset

A, B, C

6 ti 14.5.

Heikinpohja-sprintti

OKL hallin parkkipaikka ORa Repo

tulokset

A, C

7 to 16.5 Sulkava, Väinölä Sulkavan liikuntahalli SU Ralli

tulokset

A, B, C

8 ti 21.5

Uimalampi

ORA 50 vuotta

Rastinotto

Tie 14 Juvalle Aholahti ORa Asikainen ja Turkki

tulokset

A, B, C

9 to 23.5 Enonkoski, Vuorikoski Enonkoskentieltä 471, Simanala EnU EnU

tulokset

A, B, C

10 ma 27.5 Rantasalmi Harjupirtti Rantasalmi kk tie 464 SaSu/ORa Pylkkänen

tulokset

väliajat

A, B, C

11

to 30.5

Enonkoski,

Kuokkala

Enonkoskentieltä 471, Simanalanmäki, Kuokkalantie 649 EnU EnU

tulokset

A, B, C

12 ti 4.6 Punkaharju Harjun alue ORa E Oksa

tulokset

A, B, C

13 to 6.6 Sulkava Kukkomäki, Härkävuori SU Vehomäki

tulokset

A,B,C,D

14 ti 11.6 Uimalampi Tie 14 Juvalle, Aholahti ORa Asikainen ja R. Höglund

tulokset

A, B, C

15 ti 18.6 Tervastupa ABC Laitaatsilta-Koivukanta tieltä ORa Kauriat

tulokset

A, B, C

16 ti 25.6 Uimalampi Tie 14 Juvalle, Aholahti ORa H Kosonen

tulokset

A, B, C

17 ti 2.7 Kerimäki Tie 71 Kerimäelle, Taimitarhantien risteys ORa P Inkeri

tulokset

A, B, C

18 ti 9.7 Tanhuvaara Moinsalmentie 1042 ORa S Kairikko

tulokset

A, B, C

19 ti 16.7 Kasinosaaret   ORa V Takaoja

tulokset 

A, C

20 ti 23.7 Niittylahti Varparanta Tie 468 Juvolaan, Juvolantie 1040, Savonlinna EnU    tulokset
21 la 27.7 Kerimäki Kirkkoranta sport ORa    
22 ti 30.7 Harjumaja   ORa K Rauhansalo  
23 to 1.8 Enonkoski, Hanhijärvi Enonkoskentieltä 471, Enonkosken kirkonkylän pohjoispuolelta, Hanhijärventie, Koskitaipaleentie 140 EnU    
24 ti 6.8 Sulkava, Lohilahti Tie 438, Lohilahdentie SU    
25 to 8.8 Hiesu Tie 468 Varparanta-Juvola EnU    
26 ti 13.8 Tervastupa ABC Laitaatsilta-Koivukanta tieltä ORa    
27 to 15.8 Makkola Enonkoskentieltä 471 EnU    
28 ti 20.8 Uimalampi Tie 14 Juvalle Aholahti ORa    
29 ti 27.8 Sulkava   SU Lyytinen, Partanen  
30 ti 3.9 Soininmäki Tie 14 Juvalle Aholahti ORa J Pyykönen  
31 ti 10.9 Ruunavuori Laskettelurinteen parkkipaikka ORa    
32 ti 17.9 Uimalampi Viuhka, Tie 14 Juvalle Aholahti ORa    
33 la 28.9 Tervastupa ABC Laitaatsilta-Koivukanta tieltä ORa    

 

 

 

Savonlinnan seudun korttelirastit 2018-2019

Järjestäjäseurat: Olavin Rasti, Enonkosken Urheilijat ja Sulkavan Urheilijat
Tiedot ja tulokset: www.olavinrasti.net
Lähdöt: La klo 10.30 - 11.30, karttamaksu 6 euroa
Radat: A 5-7 km ja C 2-4 km
   
Lisätietoja: Jussi Myllys (ORa), 050 3543163, jussi.myllys(a)gmail.com

 

Korttelirastit Rastilippu-palvelussa

 

 

nro

aika

paikka

opastus

seura

järjestäjät

tulokset

kartat

1

la 10.11

Nätki

Nätkin koulu

ORa

J Myllys

tulokset

A, C

2

la 15.12

Sulkava

Sulkavan Liikuntahalli 

SU

P Vehomäki

tulokset

A, B

3

la 9.2

Enonkoski, Liikuntatalo

Liikuntatalo, Pirttiniementie 4, Enonkoski

EnU

EnU

 tulokset

A, B, C

 

Savonlinnan seudun kuntosuunnistus 2018

Järjestäjäseurat: Olavin Rasti, Enonkosken Urheilijat ja Sulkavan Urheilijat
Tiedot ja tulokset: www.olavinrasti.net
Lähdöt: 17.00 - 18.30, maali sulkeutuu 20.30, karttamaksu 6 euroa
Radat: A 5-7 km, B 3-5 km ja helppo C 1,5-2,5 km
   
Lisätietoja: Risto Höglund (ORa), 0400-921069, risto.hoglund(a)upm.com
  Olli-Matti Asikainen (EnU), 040-5308387, olli.asikainen(a)bluecrossmm.com
 

Ilpo Pakarinen (SU), 0400-183514, ilpo.pakarinen(a)metsa.fi

   

 

Savonlinnan seudun kuntosuunnistus Rastilippu-palvelussa

 

 

nro

aika

paikka

opastus

seura

järjestäjät

tulokset

kartat

1

ti 17.4

Savonniemi-sprintti

Uimahallin parkkipaikka

ORa

M Repo

Jesse

tulokset

A, C

2

ti 24.4

Olavinlinna-sprintti

Tallisaaren parkkipaikka

ORa

A Turkki

E Turkki

tulokset

A, C

3

ke 2.5

Heikinpohja-sprintti

OKL-liikuntahalli

ORa

J Myllys

Jaakko

tulokset

A, C

4

ti 8.5

Pihlajaniemi

Pihlajaniemen koulun parkkipaikka

ORa

P Vilska

 

tulokset

tulokset (täydennetty)

A, B, C

5

to 10.5

Enonkoski, Liikuntatalo

Liikuntatalo, Pirttiniementie 4, Enonkoski

EnU

EnU

tulokset

A, C

6

ti 15.5.

Sulkava

Liikuntahalli, Etelätuvantie 1, Sulkava

SU

M Ralli

tulokset 

A, B, C

7

to 17.5

Enonkoski, Laasala

Juvola - Enonkoski kk-tieltä

EnU

EnU

 tulokset

A, B, C

8

ti 22.5.

Pihlajaniemi

Hietalahdentie , ABC:n kiertoliittymä

ORa

K Piironen

J Hämäläinen

tulokset 

A, B, C

9

to 24.5

Enonkoski, Muhola

Juvola – Karvila tieltä 4711

EnU

EnU

tulokset

A, B, C

10

ma 28.5

Rantasalmi, Porosalmi

Tie 464 (Rantasalmi-Varkaus) Porosalmi

Ora/SaSu

Pylkkänen

 

11

to 31.5

Enonkoski, Vuorikoski

Enonkoskentieltä 471, Simanala

EnU

EnU

tulokset

A, B, C

12

ti 5.6.

Kerimäki, Harjumaja

Harjumaja

ORa

P Inkeri

T Kinnunen

tulokset

A, B, C

13

to 7.6

Sulkava

Vilkaharju, Tie 438 ja Hopeasaaren tien risteys

SU

I Partanen

A Seppänen

tulokset

A, B, C

14

ti 12.6.

Kiilanmäki

Kiilanmäki , Jukolaharjoitus Viuhka

ORa

J Kauria

P Kauria

tulokset

A, B, C

15 

to 14.6

Enonkoski, Karvila

Karvila-Enonkoski -tieltä

EnU

EnU

tulokset

A, B, C

16

ti 19.6

Tervastupa

ABC Laitaatsilta-Koivukanta tieltä

ORa

I Hämäläinen

M Hämäläinen

tulokset

A, B, C

17

ti 26.6.

Uimalampi

Tie 14 Juvalle Aholahti

ORa

J Munck

J Munck

tulokset

A, B, C

18

ti 3.7

Lyöpinvuori

Tie 14 Juvalle Aholahti

ORa

S Kairikko

J Pyykönen

tulokset

A, B, C

19

ti 10.7.

Kasinonsaaret

Ooppera-sprintti

ORa

V Takaoja

tulokset

A, C

20

ti 17.7.

Tanhuvaara

 

ORa

H Kosonen

tulokset

A, B, C

21

ti 24.7

Niittylahti Varparanta

Tie 468 Makkola - Niittylahti

EnU

EnU

tulokset

A, B, C

22

to 26.7

Kerimäki

Tervastuvan Polkusuunnistus

Harjumaja

ABC Laitaatsilta-Koivukanta tieltä

ORa

 

tulokset

AP, AL, B, C

23

ti 31.7

Punkaharju

Vt 14 ja Harjutien risteys

ORa

E Oksa

tulokset

A, B, C

24

ti 7.8.

Sulkava, Lohikosken mylly

Tie 438, Lohilahdentie, Myllytie 147

SU

Repo/Kärki

tulokset

A, B, C

25

to 9.8

Haukiniemi

Tie 468 Varparanta-Juvola

EnU

EnU

 tulokset

A, B, C

26

ti 14.8

Tervastupa

Lyöpinvuori

ABC Laitaatsilta-Koivukanta tieltä

Opastus Tie 14 Juvalle, lähtöpaikka Naistenlahdentie 647

ORa

 P Inkeri

 

tulokset

A, B, C

27

to 16.8

Niittylahti Repola

Niittylahti – Makkola tieltä

Lähtöpaikka Repolantie 190

EnU

EnU

 tulokset

A, B, C

28

ti 21.8.

Uimalampi

Tie 14 Juvalle Aholahti

Lähtöpaikka Uimalammin kämppä, Naistenlahdentie 435

ORa

J Pyykönen

tulokset

A, B, C

29

ti 28.8.

Sulkava

Kukkomäki/Härkävuori, Tie 435 ja Jukolantien risteys

SU

P Vehomäki

A Toropainen

tulokset

A, B, C

30

ti 4.9

Kiilanmäki

Tanhuvaarantie

ORa

R Höglund

tulokset

A, B, C

31

ti 11.9

Ruunavuori

Laskettelurinteen parkkipaikka

ORa

Pyyköset

tulokset

A, B, C

32

 

 

ti 18.9

 

Uimalampi kämppä

 

Viuhka, Tie 14 Juvalle

 

ORa

 

K Piironen

 

tulokset

A, B, C

 

33

la 22.9

Tervastupa

Savonniemi

Aholahti

ABC Laitaatsilta-Koivukanta tieltä

Uimalli Pikku-Saimaan parkkipaikka

Lähdöt klo 10.30-12

ORa 

 

H Höglund

A Asikainen

 

tulokset

A, B, C