Olavin Rasti järjestää Leimaus 2015 -leirin suunnistusharjoitukset 2.-5.6.2015

Leimaukselle on ilmoittautunut 1500 osallistujaa, joten massiivinen leiri on tulossa Tanhuvaaraan kesäkuun alussa. Seuran aktiivit ovat tehneet kovasti töitä kahden vuoden aikana ja kevään kuluessa väkeä tarvitaan erilaisiin tehtäviin iso joukko.

Järjestettävät harjoitukset löytyvät Leimaus 2015 nettisivujen harjoituskuvauksista.

Tärkeimpänä tehtävänä leirin aikana on harjoitukseen osallistuvien kirjaaminen ennen harjoitusta ja sen jälkeen. Maanantain tutustumisessa ja yöharjoituksessa tarvitaan näihin tehtäviin noin 20 henkilöä. Harjoitukset 3, 4a, 5 ja 6 ovat käynnissä yhtäaikaa keskiviikkona 3.6. ja torstaina 4.6. ja henkilötarve on näissä harjoituksissa yhteensä noin 40 henkeä.

Olavinlinnan lähikortteleissa suunnistettava sprinttiharjoitus järjestetään keskiviikkona 3.6. Harjoitusalue ulottuu matkustajasatamasta Kalkkuinniemeen Tottinkadun ja Savonlinnan-Punkaharjuntien eteläpuolella. Erilaisia tehtäviä on tarjolla silloin koko illaksi, kun ensimmäiset suunnistajat lähetetään matkaan kello 17 ja ilta päättyy rastien keräämiseen arviolta kello 21.30 alkaen.

Leiriviesti päättää Leimaus-leirin perjantaina aamupäivällä.

Tulossa kevään aikana mm:

Radat valmistuvat karttalehtien valmistamista varten maaliskuun 1. viikolla

Karttalehdet valmistuvat rastien merkitsemiseen kooditolpilla huhtikuun 1. viikolla

Kaikki radat koesuunnistetaan toukokuun 1. ja 2. viikonloppuna

Radat lähtevät tulostukseen 17.5.

Rastiliput viedään kooditolpille 29.5. - 1.6.

Ilmoittautuminen talkoolaiseksi:

Talkoolaiseksi ilmoittaudutaan nettilomakkeella. Sen täyttävät kaikki Leimaus-tehtäviin osallistujat. Tehtävistä riippuen tarjolla on ruokailua ja toimitsijan t-paita.

Koko seuran mukanaolo Leimaus-leirin tekemisessä on tärkeää. Kutsu mukaan leiriaikaan vapaana olevia tuttuja! Suunnistuskokemusta ei tehtävissä tarvita. Toivomme koko päivän varaamista talkootehtäviin. Laita muistiin valitsemasi ajankohdat, ja jos niihin tulee muutoksia, ota yhteyttä

talkoovastaava Kaisa Huttuseen (Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.).

Listat työvuoroista julkaistaan toukokuussa ja väliaikatietoa henkilötarpeen täyttymisestä ennen sitä.

Täytä nettilomake täällä

 

Vastuuhenkilöinä ovat tällä hetkellä:

Antti Turkki ratamestariryhmän johtaja
Kaisa Huttunen info, talkoovastaava
Harjoitusvastaavat:
Seppo Kairikko 1 Tutustuminen
Risto Höglund 2 Yöharjoitus
Hannu Kosonen 3 Myrkkymäki
Kukka-Maaria Repo 4a Purnunvuori
Pekka Vilska 4b Olavinlinna sprintti
Juha Korhonen 5 Kiilanmäki
Jussi Myllys 6 Jouhenjärvi
Tuomas Huttunen 7 Leiriviesti
Kauko Piironen rakenteet
Eero Piironen kuulutukset, Pro-ryhmä
Jarmo Munck kartat
Pekka Inkeri valvoja, taso2-Pro
Henna Höglund, KR valvoja, RR-taso1
Kimmo Vilska, RR valvoja, Olavinlinna sprintti