SM-yö 29.-30.9.2023 Lappeenrannassa

Siiri yösuunnisti D15-sarjan plaketin!

D21 9,2 km

(Lähti 66, Keskeytti 1, Hylätty 0)

42 133 Erika Vilpponen Olavin Rasti FIN 1:24:02 +23:25  
62 105 Heli Kuru Olavin Rasti FIN 1:49:49 +49:12  

H16 6,5 km

(Lähti 41, Keskeytti 2, Hylätty 0)

35 415 Lenni Paloheimo Olavin Rasti FIN 1:08:44 +34:40  

D16 5,7 km

(Lähti 37, Keskeytti 1, Hylätty 0)

18 805 Ella-Sofia Kaiponen Olavin Rasti FIN 50:35 +9:23  

D15 4,7 km

(Lähti 33, Keskeytti 0, Hylätty 0)

8 914 Siiri Lindholm Olavin Rasti FIN 37:20 +7:04  

H55 6,7 km

(Lähti 84, Keskeytti 2, Hylätty 1)

39 1441 Jarmo Munck Olavin Rasti FIN 1:03:35 +18:11  
63 1419 Vesa Takaoja Olavin Rasti FIN 1:16:20 +30:56  
81 1429 Jussi Myllys Olavin Rasti FIN 1:48:13 +1:02:49  

H65 5,6 km

(Lähti 48, Keskeytti 5, Hylätty 2)

17 1647 Hannu Kosonen Olavin Rasti FIN 1:01:31 +16:42  
22 1608 Erkki Pulkkinen Olavin Rasti FIN 1:05:21 +20:32  

D50 5,1 km

(Lähti 34, Keskeytti 1, Hylätty 1)

11 2403 Varpu Savolainen Olavin Rasti FIN 50:59 +10:26  

 

Suunnistuksen SM-viestit R1 ja R2 Hollolan Hälvälässä, VL 6/7 10.9.2023

 

H55-herrat sijalle 4 ja tytöt 9. plakettipaikalle

H16

(4,2+4,2+4,2)

23 471 Olavin Rasti 1   1:59:55  
  1 Lenni Paloheimo       31:05 6.
  2 Konsta Räihä 56:18 40.   1:27:23 34.
  3 Eetu Närhi 32:32 11.   1:59:55 23.

D16

(3,2+3,2+3,2)

9 519 Olavin Rasti 1   1:36:13  
  1 Siiri Lindholm       35:39 22.
  2 Ella-Sofia Kaiponen 29:08 1.   1:04:47 10.
  3 Fanni Malinen 31:26 10.   1:36:13 9.

H55

(4,2+4,2+4,2)

4 774 Olavin Rasti 1   1:46:10  
  1 Hannu Kosonen       35:12 4.
  2 Jarmo Munck 39:43 14.   1:14:55 11.
  3 Pekka Inkeri 31:15 3.   1:46:10 4.

Sprinttisuunnistuksen R1 ja R2 SM-kilpailu (WRE) 9.9.2023, Lahti

Pirjolle SM-pronssia!

D16 2,8 km

(Lähti 40, Keskeytti 0, Hylätty 4)

17 588 Ella-Sofia Kaiponen Olavin Rasti FIN 16:16 +1:53  

H55 2,8 km

(Lähti 39, Keskeytti 0, Hylätty 5)

30 1378 Juha Kauria Olavin Rasti FIN 18:38 +4:55  

H65 2,4 km

(Lähti 42, Keskeytti 0, Hylätty 4)

18 1561 Erkki Pulkkinen Olavin Rasti FIN 18:33 +4:46  

D50 2,4 km

(Lähti 40, Keskeytti 1, Hylätty 0)

14 1330 Varpu Savolainen Olavin Rasti FIN 16:41 +3:15  

D60 2,0 km

(Lähti 25, Keskeytti 0, Hylätty 0)

3 1527 Pirjo Kauria Olavin Rasti FIN 13:58 +1:15  

W21B2 3,0 km

(Lähti 29, Keskeytti 0, Hylätty 1)

15 2300 Heli Kuru Olavin Rasti FIN 18:30 +2:50  

H16B 2,8 km

(Lähti 16, Keskeytti 0, Hylätty 2)

1 3006 Lenni Paloheimo Olavin Rasti FIN 12:39    

D15B 2,4 km

(Lähti 13, Keskeytti 0, Hylätty 1)

1 3737 Siiri Lindholm Olavin Rasti FIN 13:45  

 

 

SM-pitkä matka, 2.–3.9.2023, Kalevan Rasti (WRE)

 

Pirjolle SM-kultaa!

D60 4,7 km

(Lähti 30, Keskeytti 1, Hylätty 1)

1 1250 Pirjo Kauria Olavin Rasti FIN 55:20    

H16 6,4 km

(Lähti 48, Keskeytti 1, Hylätty 0)

16 279 Lenni Paloheimo Olavin Rasti FIN 54:03 +12:06  

D16 5,5 km

(Lähti 38, Keskeytti 0, Hylätty 0)

29 457 Ella-Sofia Kaiponen Olavin Rasti FIN 1:09:47 +23:02  

H65 5,9 km

(Lähti 49, Keskeytti 0, Hylätty 0)

23 889 Hannu Kosonen Olavin Rasti FIN 1:08:35 +16:03  
37 845 Risto Höglund Olavin Rasti FIN 1:15:42 +23:10  
43 841 Erkki Pulkkinen Olavin Rasti FIN 1:20:21 +27:49  

D35 6,0 km

(Lähti 21, Keskeytti 0, Hylätty 1)

5 1043 Henna Höglund Olavin Rasti FIN 55:32 +5:27  

D50 5,5 km

(Lähti 29, Keskeytti 0, Hylätty 0)

13 1141 Varpu Savolainen Olavin Rasti FIN 1:08:05 +18:28  

 

Nuorten Jukola 2023 Hyvinkäällä

Nuorten Jukolassa oli mukana kolme Olavin Rastin joukkuetta nuorisosopimuksen myötä.

Nuorten Jukola

(4,8+4,8+2,3+2,7+2,7+6,1+5,2)

112 34 Olavin Rasti 1 FIN 4:33:32  
  1 Lenni Paloheimo       27:56 16.
  2 Ella-Sofia Kaiponen 36:39 37.   1:04:35 27.
  3 Lilli-Lotta Kaiponen 18:31 119.   1:23:07 39.
  4 Lotta Lindholm 24:30 67.   1:47:38 42.
  5 Maikki Räihä 1:01:23 152.   2:49:01 126.
  6 Lauri Kivenjuuri 45:46 88.   3:34:47 116.
  7 Siiri Lindholm 58:44 116.   4:33:32 112.
121 134 Olavin Rasti 2 FIN 4:44:09  
  1 Otto Lindstedt       38:18 122.
  2 Senni Häkkinen 40:25 67.   1:18:44 102.
  3 Elias Häkkinen 16:52 84.   1:35:36 97.
  4 Riia Salmi 52:03 155.   2:27:40 137.
  5 Veikko Korpinen 22:55 74.   2:50:36 128.
  6 Nuutti Seppänen 47:46 102.   3:38:22 121.
  7 Tiia Saar 1:05:46 129.   4:44:09 121.
141 151 Olavin Rasti 3 FIN 5:59:41  
  1 Senja Suvinen       59:36 156.
  2 Sini Saar 53:20 135.   1:52:56 152.
  3 Elli Puranen 30:53 155.   2:23:49 154.
  4 Viivi Noponen 34:13 137.   2:58:03 152.
  5 Essi Heikkinen 33:00 135.   3:31:03 150.
  6 Iina Ahtiainen 1:27:21 147.   4:58:25 146.
  7 Sara Vainikka 1:01:16 125.   5:59:41 141.