Vuosikokous on 11.12.2012 päättänyt johtokunnan esityksestä lisätä johtokunnan jäsenien määrää kahdella. Uusina jäseninä aloittavat Seppo Kairikko ja Jussi Myllys.

Johtokunnassa jatkavat puheenjohtajana Hannu Kosonen ja jäseninä Kaisa Huttunen, Eero Piironen, Juha Korhonen, Risto Höglund, Jarmo Munck, Kauko Piironen ja Antti Turkki. Aino Österlund hoitaa edelleen ansiokkaasti seuran tilejä.

Kauko Piironen on koonnut tilaston Olavin Rastin johtokunnan koostumuksesta seuran perustamisesta lähtien.

 


 

Uutiset MM-kisatoimistolta kertovat: "Suunnistuksen MM-kilpailut 2013 saavat oman kisabiisin. Asialla on kahdesta elämäntapasuunnistajasta koostuva räppiä tekevä Sininen Ylivoima, joka tekee biisin sekä suomen- että englanninkielisenä. Sininen Ylivoima on yhtä kuin kaakkoissuomalaiset Matti Maajärvi ja Tero Väisänen, jotka alkoivat muutama vuosi sitten tehdä suunnistusaiheista musiikkia lähinnä seurakavereidensa iloksi."

MM-kisasivujen uutinen

Vuokatin MM-kisat saavat siis Olavin Rastin jäsenen Tero Väisäsen myötä keltaista sävyä! Aiemmin organisaatioon on liittynyt lähtöpäällikkömme Tuomas Huttunen.